ideal krem Ürün Görseli

Cilt Aydınlatması: Bilmeniz Gereken 3 En İyi Cilt Aydınlatması Tedavisi

Cilt Aydınlatması: Bilmeniz Gereken 3 En İyi Cilt Aydınlatması Tedavisi

En İyi Cilt Aydınlatması

 

Cilt aydınlatması, cilt renginin ten rengini değiştirerek veya daha koyu renkte yapmasını sağlar. Güneş lekeleri ve yaş lekeleri gibi çeşitli cilt lekelerini gidermek için cilt aydınlatması da yapılır. Cilt aydınlatma ürünleri, cilde daha düzgün ve eşit bir ton verir ve böylece daha çekici görünmesini sağlar.

 

Doğal olarak Cildinizi Nasıl Aydınlatırsınız?

Cilt aydınlatması, uzun yıllardır tartışmalara maruz kalmış bir süreçtir. Tartışmalar cilt aydınlatmasında kullanılan ürünlerin ciddi yan etkilerinden kaynaklanmaktadır. Genellikle ticari olarak satılan bu ürünler cildin ağartılmasında etkilidir ancak zararlı sonuçlar doğurmaktadır. Bu nedenle, birçok insan doğal cilt aydınlatma ürünlerinin kullanımına başvuruyor. Bu ürünler çok daha az zararlıdır ve nihai etkiye hala ulaşılmıştır.

 

Doğal cilt aydınlatması, bir dizi doğal ürün kullanılarak yapılır. En çok kullanılan ürünlerin bazıları şunlardır :

 

Limon : Limon suyu doğal ve etkili bir cilt ağartıcıdır. Süt ile birlikte kullanıldığında, cilt rengini güvenle hafifletebilir. Buna ek olarak, herhangi bir olumsuz yan etkisi olmaksızın istenen sıklıkla kullanılabilir.

Papatya, başka bir doğal cilt ağartıcıdır. Hazırlanırken, kaynar su, gül suyu ve bal ile karıştırılır.

Yulaf ezmesi domates suyu ile karıştırılır.

Bir yumurta akı ve limon suyu karışımı.

Yukarıdakilerden anlaşılacağı gibi, doğal cilt beyazlatma ürünlerinin mutfakta kolayca bulunabileceği açıktır. Hazırlanması kolaydır ve uygulamaları karışık değildir.

 

Tüm Cilt Tipleri İçin Cilt Aydınlatması

Farklı insanlar , dokuya, yağ içeriğine ve nem kapasitesine bağlı olarak farklı cilt tiplerine sahiptir. En yaygın olan normal bir cilt tipi, yağ ve nem konsantrasyonunda oldukça dengelidir. Bir yağlı cilt tipi , kuru cilt tipi az nem sahipken petrol çok sahip olma eğilimi gösterir. Kombine bir cilt tipi, kuru ve yağlı cilt tiplerinin özelliklerini birleştirir. Tüm cilt türleri aynı cilt aydınlatma ürününü kullanamazlar. Her türün kendisi için ideal bir üründür. İstenilen sonuçları güvenli bir şekilde elde etmek için cilt türünüz için mükemmel olan bu ürünü bulmak gerekiyor.

 

Cilt ışıklandırması ürünlerini seçerken normal cilt tipleri en iyisidir. Bu cilt türü ciddi yan etkilere maruz kalmadan geniş bir ağartma yelpazesine dayanabilir. Yağlı bir cilt tipi nemlendirilmeyecek bir ürüne ihtiyaç duyar. İdeal cilt beyazlatıcı, içerisinde kurutma bileşeni olan beyazlatıcıdır. Bunun tersi kuru cilt türleri için geçerlidir. Bunlar, biraz yağlı ve nemlendirici ajanlara sahip cilt hafifleştiricilerine ihtiyaç duyar. Kombine bir cilt tipi kurutma ajanları ve nemlendiriciler arasında bir denge gerektirir.

 

Cilt Çeşitleri

Cilt Aydınlatıcı Tedaviler

Cilt aydınlatma tedavileri esas olarak üç tiptir. Evde basit doğal ürünler kullanarak yapılabilecek tedaviler vardır, ticari cilt aydınlatma ürünlerinden faydalanan tedaviler vardır ve daha sonra sadece bir hastanede kalifiye bir tıp uzmanı tarafından yapılması gereken tıbbi prosedürler vardır.

 

Evde yapılan işlemler süt, papaya, limon suyu ve yumurta akıları gibi basit maddelerden oluşur. Bu maddeler doğal ve büyük ölçüde zararsızdır. Ev tedavilerinin güvenli doğası nedeniyle, birçok kişinin daha kuvvetli tedavilere başlamadan önce onları denemesi önerilir.

 

Cilt tedavisinde ticari ürünler de kullanılır. Bu tedaviler belirli bir hedefe ulaşmak için tasarlanmış çeşitli kimyasallar ve bileşenler kullanılarak yapılır. Ticari ürünler daha pahalıdır, daha etkili ve daha tehlikelidir. Kimyager ve güzellik mağazalarında bulunabilirler.

 

Deri aydınlatma tedavisinin son şekli bir dermatologa gitmeyi içerir. Bir dermatolog, kimyasal cilt soyma, lazerle cilt soyma ve dermabrazyon gibi üst cilt katmanını çıkarmak ve yenisinin yerinde olmasına izin vermek için çeşitli tıbbi prosedürler uygulayacaktır.

 

Cilt Aydınlatıcı Tedavilerin Riski

Tıpkı her şey gibi, cildin hafifletilmesinin olumlu ve olumsuz etkileri vardır. Ağartma, uzun zamandan beri tıbbi alanda bir tartışma konusu olmuştur. Kanser ve diğer sağlık koşulları alma riski * ile ilişkilendirilmiştir . Aşağıda, cilt hafifletme tedavileri ile ilgili en bilinen risklerden bazıları bulunmaktadır.

 

Kanser : Kullanılan deri aydınlatma ürününün türüne bağlı olarak vücudun maruz kaldığı çeşitli kanserler vardır. Hidrokuinon, cıva ve arsenik gibi bileşenleri içeren ürünler akciğer, karaciğer veya kırışıklık ve cilt kanserine neden olabilir .

Civa içeren ürünler için beyin hasarı. Aslında, bu ürünler, olumsuz sağlık etkileri nedeniyle birçok ülkede yasaklanmıştır.

Cilt beyazlatıcılarının uzun süre kullanılması sonucu erken cilt yaşlanması .

Steroid içeren ürünler için cilt enfeksiyonları, sivilce, cilt inceltmesi ve yaraların iyileşmesi tehlikesi vardır.

Hidrokinon kullanımından kaynaklanan istenmeyen deri rengi bozulması. Bu renk değişikliği genellikle ortadan kaldırmak çok zordur.

Alerjik reaksiyonlar .

Cilt Aydınlatıcı Bilgi

Doğal Cilt Beyazlatma Kremi En İyi Çalışır

Bazıları kesinlikle diğerlerinden daha iyi olsa da, asla ‘en iyi’ doğal cilt beyazlatma kremi olamaz. Deri beyazlatıcı kremlerin ideal kabul edilmesi için etkili ve nispeten daha güvenli olması gerekir. Buna ek olarak, farklı cilt türleri farklı cilt beyazlatıcı krem ​​gerektirir. Bu nedenle cildinizin türünü belirlemeniz ve daha sonra cildiniz üzerinde en iyi sonucu verecek bir krem ​​seçmeniz gerekir.

 

En İyi Cilt Beyazlaştırıcı Krem

Yıllar boyunca kozmetik endüstrisinde en iyi cilt beyazlatma kremleri göze çarpıyor. Bu ürünler aşağıda tartışılmıştır.

 

Juvabrite : Solvaderm’den deriye parlaklık kazandıran, hiperpigmentasyon alanlarını cilde zarar vermeden hafifletmeyi vaat eden profesyonel cilt parlaklaştırıcı bir çözümdür. Sert bileşenler içermez ve güneşe maruz kalma, cilt koşulları veya gebelik kaynaklı hem lekeler hem de yaşlanma noktaları için önerilir.

Revitol Cilt Parlatıcısı : Tıpkı Revitol cilt parlaklaştırıcı gibi hidrokuinon içermez böylece nispeten güvenlidir. Botanik ürünlerini formülünde kullanır, böylece emniyetini ve verimliliğini arttırır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )