ideal krem Ürün Görseli

Cilt Beyazlatma Telafileri

Cilt Beyazlatma Telafileri

Kusursuz bir cilt gençliği ve güzelliği sembolize eder. Karartılmış cildin doğum izi, hormonal pigmentasyon veya yaşlanma lekeleri gibi lekeleri ortaya çıktığında, kadınlar tipik olarak onları gizlemeye çalışırlar. Günümüzde, hiperpigmentasyonun hayal kırıklığı ve utancının üstesinden gelmek için çeşitli seçenekler mevcut. Reçeteli ilaçlar, kimyasal peelingler ve lazer tedavisi bazı kadınlar için bir çözüm öneriyor. Diğerleri tezgah üstü kremler, losyonlar ve serumları seçerler. Hafif ve orta dereceli vakalarda, kolayca evde hazırlayabileceğiniz cilt beyazlatıcı ilaçları kullanmayı düşünün.

 

 

Patates suyu

Patatesler, cilt tonunu hafifleten bir enzim olan katekolaz içerir. Soyulmuş bir patatesin çakıl taşlarına sürülmesi veya suyu rendelenmiş bir patatesten yaş noktalarına uygulamanın hafif cilt renginin hafifletilmesine yardımcı olacaktır. Bu doğal beyazlatıcı maddenin günlük kullanımıyla ustaca sonuçlarını elde edin.

 

 

 

meyankökü

Hafifçe meyan kökü özütü, günde iki defa hiperpigmentasyonun etkilerini tersine çevirmeye yardımcı olur. Saf meyan kökü özütü, “Melanogenez ve Enflamasyon Üzerine Meyan Ekstrelerinden Glabridin’in İnhibitör Etkisi” başlıklı 1998 tarihli bir özetine göre glabridin içerir; bu da cilde melanin ve iltihaplanmayı engeller.

 

Sirke ve Soğan

Discover Health web sitesine göre, yaş noktalarını hafifletmek için eşit miktarda soğan suyu ve sirke karışımı kullanın. Karışımı, günlük güzellik rejiminin bir parçası olarak rahatsız edici koyu cilt lekelerine uygulayın. Birkaç hafta sonra lekelerin görünümü hafifletilmelidir.

 

Yulaf ezmesi

Yulaf ezmesi cildi pulpararak zamanla koyu lekeleri aydınlatır. Yulaf ezmesi, bal, kahverengi şeker ve süt karışımını karıştırın. Cilde uygulayın ve yavaşça dairesel hareketlerle masaj yapın. Masaja bir dakika boyunca devam edin ve ılık suyla iyice yıkayın.

 

Limon suyu

Doc Shop web sitesinde, doğal cilt beyazlatıcı bir çözüm için limon suyu kullanılması önerilmektedir. Limon suyundaki sitrik asit sadece saçları ağartır, çile ve yaş noktalarını da yok eder. Hak sahibi için, taze, sulandırılmamış limon suyu doğrudan iki ay boyunca günde iki kez koyu cilt üzerinde sürün. Serinletici bir maske için limon suyunu ve yumurta akılarını birleştirerek cildi yavaş yavaş hafifletin ve geçici olarak sıkın. İstediğiniz aydınlatma sonuçlarına ulaşana kadar bu karışımı her gün bir veya iki defa uygulayın.

 

Nane yaprakları

Kozmetik tedaviler, cilt aydınlatması özellikleri nedeniyle nane darağısına güvenmektedir. Bu basit nane macunu ile yüksek fiyat etiketinden kaçının. Taze nane yaprakları bir yiyecek işlemcisinde veya harçla harçla öğütülür. Etkilenen deride yapıştırın, 20 dakika bekletin. Cildinizi soğuk suyla durulayın. Aydınlatma tedavisine 15 gün boyunca devam edin.

 

Süt ve Papaya

Karanlık cilt pigmentasyonunu hafifletmek için doğal asitlerin bir kombinasyonunu kullanın. Ekşi krema, ayran ve yoğurtta bulunan laktik asitler, papaya’daki askorbik asit ile kombinasyon halinde, güçlü bir cilt beyazlığı tedavisi oluştururlar. İstediğiniz laktik asiti seçin, papaya hamuruyla karıştırın ve günlük olarak uygulayın. Karışımı deride 10 dakika bekletin ve durulayın.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )