ideal krem Ürün Görseli

Deriden Koyu Renkli İşaretleri Kaldırma

Deriden Koyu Renkli İşaretleri Kaldırma

İnsanların cildinde çirkin koyu renkli izler geliştirmelerinin çok sayıda nedeni vardır, bu nedenle nedenlere bağlı olarak koyu renkli izleri gidermek için çok sayıda muamele yapılmaktadır. Henry Ford Çok Kültürlü Dermatoloji, güneşe ek olarak, hormonal değişiklikler, sivilce, egzama, cilt bakım ürünleri ve kesikler, kazıntılar veya yanıklar gibi diğer suçlu insanlara da dikkat çekiyor. Işık kremleri, mikrodermabrazyon ve kimyasal soyulardan hafif terapilere ve lazerlere kadar değişen cilt türünüze göre doğru ilaçları bulmak için kurul onaylı bir dermatologla görüşün.

 

 

Aşama 1

Yaygın olarak öngörülen bir cilt hafifletme topikal, hidrokinon, tek başına bir formül olabilir veya tretinoin, kortikosteroidler, azelaik asit, kojik asit, alfa hidroksi asitler, vitamin C ve retinoidlerle kombine edilebilir. Bu topikal maddeler karanlık cildi beyazlatmak için yavaş yavaş melanin üretimini yavaş yavaş yavaşlatarak karanlık cildi normal cilt ile eşleştirmek üzere ağartır. Sonuçların görüntülenmesi altı aya kadar sürebilir ve cildin tahriş olabileceği veya çok hafif olabileceği için uzun süreli kullanım önerilmez. Tezgah üzerinde hafifleştirici kremler bulabilirsiniz, ancak aktif maddeler doktorlar tarafından reçete edilenlerden çok daha düşük bir orandadır. Topikal bir tedavi çoğunlukla bazen başka bir terapi türü ile birlikte önerilir.

 

Adım 2

Daha koyu cilt veya sorunlu cilt, aydınlatıcı kremlerin yanı sıra daha agresif bir şey gerektirebilir. Fazla pigment karanlık lekelere neden olur. Mikro dermibrasyon ve kimyasallar salisilik asit ve glikolik asit ile soyularak fazla pigment içeren cilt hücreleri çıkarılır. Bu tedaviler, cilt hücrelerinin hasarlı katmanlarını giderir ve derinin taze ve hatta bir katmanını ortaya çıkarır. Bununla birlikte, bu prosedürün uygulanması için bir profesyonel seçmek için dikkatli olmalısınız, çünkü aşırı aşırı her şey yara izi veya olumsuz pigmentasyona neden olabilir. Kabuk bir güneş yanığına benzer. Yüzeyel soyular sıklıkla tekrarlanabilir, ancak daha derin soymalar 3-6 ayda bir tekrarlanmalıdır.

 

 

 

Aşama 3

IPL (Intense Pulsed Light) cihazları ve çeşitli lazerler, tüm yüzey yerine özel olarak hedef koyu renkli izleri buharlaştırır. IPL tedavisi, cildin yüzeyine zarar vermeden renk değişikliğini gidermek için koyulaşmış alanı yok etmek için yüksek yoğunluklu ışık ışınlarını kullanır. Her bir lazer farklı bir dalga boyu kullanırken, IPL tedavisinde bir darbede birçok dalga boyu bulunur. Az ağrı, kesinti veya yara izi riski vardır, ancak çoklu tedaviler gereklidir. Bununla birlikte, lazerler nadir durumlarda durumu kötüleştiğinden, bir test alanı önerilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )