ideal krem Ürün Görseli

Doğal Olarak Bir Cilt Renk Değişikliğine Nasıl Davranılır?

Doğal olarak bir cilt renk değişikliğine nasıl davranılır?

Deri renginin bozulması, normalde melanın adı verilen, herhangi bir bölgede aşırı üretilen cildin doğal pigmentasyonunun bir sonucudur. Bu renk değişikliği cildin en üst katmanını etkiliyor ve sizi kahverengi lekeler bırakıyor. Melanin aşırı üretimin ana suçlusu fazla güneşe maruz kalma. CareFair.com’a göre, diyet, karaciğer sorunları ve hazımsızlıktan deri renginin değişmesine neden olduğu biliniyor. Bu durumun tedavisinde anahtar, renk değişikliğinin ortadan kaldırılması ve geri dönüşün önlenmesi. Herhangi bir ev veya doğal tedaviye başlamadan önce, altta yatan tıbbi nedenleri ortadan kaldırmak için doktorunuza danışmak önemlidir.

 

Aşama 1

Bir pamuklu top ile günde iki kez renksiz lezyonlarınıza bir limonun suyunu uygulayın. “Evde Tazmin Edilen Doktorlar Kitabı” na göre, limon suyu, renksiz bir cildin en üst tabakasını çıkaracak kadar asidiktir. Kullanımın devam etmesiyle, sonuçlar altı ila sekiz hafta içinde belirgindir. Kırmızı kırmızı soğanla cildinizi ovmak aynı etkiyi sağlar, çünkü soğan suyu ve limon suyu aynı asitliği içerir.

 

Adım 2

Yüzünüzü sızma zeytinyağı ve sıcak, ıslak bir bezle yıkayın. CareFair.com’a göre, tezgah üstü temizleyici kremler cildinizde sert ve cilt rengini daha da kötüleştirebilir. Sızma zeytinyağı cildinize naziktir ve kahverengi cilt lekelerinin solmasına yardımcı olan nem katar. Cildinize zeytinyağı uygulayın ve sıcak, ıslak bir bezle silerek temizleyin. Eklenen solma yararları için bir limon suyu ve suyla durulayın.

 

 

 

Aşama 3

Kaba bir üst katman dokusu mevcutken, yağdan arındırılmış derinize hint yağı masaj yapın. “Evde Tazmin Edilen Doktorlar Kitabı” na göre, günde iki kez renk değişimine hint yağı uygulandığında cildin pürüzsüzleşmesine ve aşırı melanin parçalanmasına yardımcı olabilir. Daha büyük lekeler, gece boyunca hintyağı ile ıslatılmış bandaj giymekten fayda görür.

 

  1. Adım

Brokoli ve narenciye gibi bol miktarda C vitamini bakımından zengin yiyecekler yiyin. CareFair.com’a göre C vitamini cildiniz için cildin renk değişikliğinden sorumlu serbest radikalleri savaşırken çok önemlidir. C vitamini, cildinizin içten dışa doğru düzgün şekilde iyileşmesine yardımcı olan, doku onarımı da yardımcılarıdır.

 

Adım 5

Dulavratotu, kırmızı yonca veya süt dikeni ile günlük bir çay içerek kan akışını temizleyin ve cilt rengini gidermeye yardımcı olun. CareFair.com’a göre bu bitkiler, vücudunuzdaki çevresel toksinlerin temizlenmesinden sorumlu olan antioksidandır. Bu otlar yerel sağlık gıdalarından satın alın.

 

İhtiyacınız Olacak Şeyler

Limon

Pamuk topları

1 dilim kırmızı soğan

Sızma zeytinyağı

Ilık su

Lif

Hint yağı

C vitamini

Burun böceği, kırmızı yonca veya süt dikeni

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )