ideal krem Ürün Görseli

Evde yüz bakımı nasıl yapılır ?

Evde yüz bakımı nasıl yapılır ?Evde yüz bakımı nasıl yapılır ?

Eviniz de cilt bakımı yapmak için ilk kural cildinizi nemli ve temiz tutmanız gerekir. Bunu başarmak için yumuşatıcılı bir sabun ve nemlendirici krem yeterli olacaktır. Cildinizi düzenli olarak temizledikten ve nemlendirici sürdükten sonra evde hazırlayabileceğiniz maskeler ile kırışıklık ya da diğer sorunlara karşı bakım yapabilirsiniz.

Hem cildinizin beslenmesini hem de daha pürüzsüz görünmesini sağlayan ve yapımı kolay olan cilt bakımların dan bir tanesi yoğurt maskesidir.

Kırışıklıklar yaş ilerledikçe derinizin elastik özelliğini kaybetmesi ve çok kuruması sonucun da meydana gelmektedir. Eğer düzenli olarak iyi bir nemlendirici kullanırsanız kırışıklıkların gecikmesini sağlayabilirsiniz.

Güneş ışınları da cildinize en çok zarar veren durumlar dan bir tanesidir. Bulutlu ya da bulutsuz havalar da yüksek korumalı güneş kremlerin den yardım almanız gerekmektedir.

Siyah nokta ve sivilceler de çevresel kirliliğe bağlı olarak yaşanan bir durumdur. Bu neden ile cildinizi temizlemek ve nefes almasına izin vermek bu sorunların da ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )