ideal krem Ürün Görseli

Güneş lekeleri herkesin derdi

nocanvas_sivilcelere-karsi-dogal-ve-etkili-ev-receteleri-wd8zxGüneş lekeleri herkesin derdi

Özellikle yaz ayından sonra bir çok kişinin ciddi bir sorunu olan pigmentasyon lekeleri ciltteki melanin miktarının artması ve eşit olmayan bir şekil de dağılmaya başlaması sebebi ile oluşuyor.Pigment lekelerinin oluşmasın da ki en büyük neden güneştir.

Pigment lekeleri hormonal dengesizliklerin sonucun da da oluşabilmektedir. Doğum kontrol haplarının kullanımı, hamilelik ve stres hormonal dengesizliklerin yaşanmasına başlıca neden olan durumlardır. Bir de bireylerin rahatsız olduğu çiller var ki onların oluşum nedeni genetikdir ve güneş etkisi ile çoğalabilmektedir.

Güneşten gelen ultra viyole ışınları sadece 5 dk gibi kısa bir süre de melanin üretimini tetikliyor ve bu üretimin tam 36 saat boyunca devam etmesine neden oluyor. Bunun dışın da 72 saat sonra da ciltten artan bir pigmentasyon dalgası oluyor. Bizler bu durumu cildimizin bronzlaşması olarak görüyor ve hiç ses çıkarmıyoruz. Ancak bilmediğiniz bir durum bronzlaşmak tıpta cilt hastalığı olarak kabul ediliyor.

Cilt lekeleri sizleri rahatsız edebilir bu duruma karşı çeşitli doğal kremlerden yardım alarak sorununuzdan kurtulabilirsiniz….

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )