ideal krem Ürün Görseli

İyi Cilt Bakımının Önemi

İyi cilt bakımı, zarif yaşlanma için gereklidir. Bebeğin pürüzsüz, yumuşak, cildi kırışmayan ve nemli bir cildi vardır. Zamanla cilt kurulumunda çevreye zararı dokunan unsurlar kurur ve sertleşir. Yaşla birlikte ciltte kırışıklıklar ve sarkmalar gelir. İyi bir cilt bakımı, zamanın ve çevrenin zararlı etkilerini yavaşlatabilir.

İyi bir cilt bakımına teşebbüs edilmeden önce, cildin nasıl çalıştığının tam olarak anlaşılması önemlidir. Cilt üç tabakadan oluşur. En içteki tabaka subkütan dokudur. Deri altı katmandaki doku, vücudu izole eden yağ hücreleri içerir. Orta tabaka dermiştir. Dermiş bağ dokularını içerir. Derinin en dış tabakasına epidermis denir. Epidermis’in amacı, iç cildi çevre kirleticilerinden korumaktır. Epidermisdeki hücreler, epidermisin iç kısmından yüzeyine kadar sürekli hareket eder ve üste geldiğinde pullanırlar. Epidermisdeki hücreler zamanla daha incedir. Deri elastikiyetini kaybetmesine neden olan daha az kolajen üretilir. Bu, derinin sarkmasına ve kırışmasına neden olur. Ter bezi sayısı zamanla azalır ve kurutucu derisine yol açar. İnsanlar yaşlandıkça subkutanöz katmandaki hücreler daha da küçülerek sarkma ve buruşukluğa katkıda bulunurlar. Güneş ışığından UVA ve UVB ışınları epidermiyi daha da inceltir. Ayrıca, dermişte kolajenin daha hızlı ayrılmasına katkıda bulunurlar.

İyi bir cilt bakımı, temizlik ve nemlendirme gerektirir. Kir ve ölü hücreleri temizlemek için temizlik gereklidir. Sivilceleri veya sivilceleri önlemeye yardımcı olur. Bununla birlikte, temizlik cildi kurutabilir. Temizleme, nem muhafaza eden derideki yağı giderir. Sonuç olarak suyu cilde geri getirmek ve cildi korumak için nemlendiriciler gereklidir. Geleneksel sabun kullanarak özel sıvı temizleyiciler önerilir. Sıvı temizleyiciler, temizleyicilerdeki kurutucu ajanlarla savaşmak için nemlendirici ile yapılabilir. Seçilen temizleyici türü, kullanan kişinin cilt türüne bağlıdır. E Vitamini, cildi nemlendirmeye yardımcı olduğu için iyi cilt bakım ürünlerinde bulunur. Ayrıca elastikiyetini korur. Kullanılan nemlendirici türü de önemlidir. Gece daha ağır bir nemlendirici kullanılmalıdır; bu arada tiner,

İyi bir cilt bakımı için çok çaba gerektirir. Etkili olabilmesi için günlük temizlik ve nemlendirme rejimi takip edilmelidir. Güneşe ve bronzlaşmaya maruz kalmaktan kaçınma, radyasyonun zararlı etkilerini önlemek için idealdir. Güneş kremi 15 minimum SPF ile uygulanması da faydalıdır. Sigara içmekten kaçınılmalıdır. Sağlıklı bir diyet cildin elastikiyetini arttırmada yararlıdır. İyi bir cilt bakımı için içme suyu gereklidir. Su, vücudun daha iyi çalışmasına yardımcı olur. Gözenekleri içeriden de temizler. Cildin nemli kalmasına yardımcı olan cildi yeniden hidratlar. İyi cilt bakımına ilaveten iyi alışkanlıkları korumak cildinizin zarif ve güzel yaşlanmasına yardımcı olacaktır.

Cildinizi Anlama

Kabul etmek kolay olsa da, cildiniz aslında bir organtır; Çoğu sağlık uzmanı onu vücudunuzun en büyük organı olarak sınıflandırır. Diğer kritik vücut sistemlerinin aksine, cildiniz mikrop, yağ, ısı ve diğer potansiyel olarak zararlı maddeler gibi dış çevreye maruz kalır. Cilt, çok katmanlı doku, kollajen ve bezlerle inanılmaz derecede karmaşıktır. Bu nedenle yaşam tarzınız, sağlıklı cilt bakımını etkileyebilecek en büyük faktördür.

Çeşitli günlük alışkanlıklar cilt sağlığı sorunlarını azaltabilir:

Bol miktarda antioksidan zengin meyve ve sebze ile sağlıklı bir diyet yemek
Düzenli olarak egzersiz yapma
Günde en az 64 ons su içme
Bol uykuya dalma, tercihen en az altı ila sekiz saat
Cildin sağlık problemlerini azaltmak veya ortadan kaldırmak için tutarlı ve kaliteli günlük cilt bakım rejimini sürdürmek
Esansiyel yağların cildi soyup yaşlanma belirtilerini daha da kötüleştirebilen sabun gibi sert maddeleri kullanmaktan kaçınmak
Temel yaşam tarzı değişiklikleri cildinizin görünümünü ve sağlığını önemli ölçüde iyileştirirken, seçtiğiniz cilt bakım ürünlerinin türü de önemlidir.

En İyi Sağlıklı Cilt Bakımı Rejimini Bulma

Her cilt bakım şirketi kendi araştırma ve geliştirme çalışmalarını Hale Kozmesötikleri gibi yapmaz . Bir şirket, ürünlerine tam olarak ne girdiğini bilmiyorsa, sonuçlarını kontrol etmeleri imkansızdır. Parabenler gibi tahriş edici maddeleri asla kullanmamamızın her zaman emin olabilirsiniz. Ek olarak, Hale Cosmeceuticals bir aracı ödemez; bu da doğrudan pazar fiyatında kaliteli ürünlere erişmenizi sağlar. Yaşlanma sürecini yavaşlatmak için bilimsel olarak kanıtlanmış içerikleri kullanır ve önümüzdeki yıllarda cildinizin parlak ve sağlıklı kalmasını sağlarız.

Hale Cosmeceuticals’ın Patent 5 ve Dermist Cilt Temizleyici gibi ürünler sağlıklı cilt bakımı için mükemmel bir temel oluşturmaktadır. C-Fine Super Serum ve C-Fine Milk Lotion gibi C vitamini bakımından zengin kremlerimiz, C vitamininin tek saf formu olan L-askorbik asidin antioksidan gücünden yararlanmaktadır . Cildinizde kullandığınız şey önemli ve biz sadece tüketicilere, dermatologlara ve kaplıcalara en iyiyi sunuyoruz.

At Hale Cosmeceuticals , biz gerçekten piyasanın en iyi Amerikan yapımı cilt bakım ürünleri sunuyoruz inanarak, yaptığımız her ürünün arkasındayız. Özel etiketimiz mükemmel bir değer sunar ve müşteri hizmetleri departmanı, ürünlerimizin ciltteki sağlık sorunlarını – kuru, yağlı veya kombine cildiniz varsa – çözmek için yukarıda ve öteye gider . Sağlıklı bir cilde hayat boyu yolculuğa başlamak için bugün Hale Cosmeceuticals ile iletişime geçin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )