ideal krem Ürün Görseli

Kırışıklık için lazer tedavisi gerekli mi?

21 Temmuz 2008 – Lazer cilt yenileme ve cilt etkili uzun ömürlü kırışıklık tedavisi olabilir, ancak bazıları için dezavantajları olabilir.

Yeni bir araştırma, bir karbondioksit lazer kullanarak lazerle yüzey yenileme işleminin, tedaviden iki yıl sonra kırışıklıkların görünümünü % 45 oranında azalttığını gösteriyor.

Araştırmacılar, karbon dioksit lazerlerinin, içindeki ve dışındaki su moleküllerini buharlaştırarak çalıştıklarını ve bunun da çevresindeki dokuları tahrip ettiğini belirtti. Bu hasara karşı cildin doğal tepkisi, kırışıklıkların görünümünü azaltan daha fazla protein kolajen üretmektir.

Yüksek teknolojili kırışıklık tedavisinin birçok yan etkisi sivilce, cildin koyulaşması ve enfeksiyon gibi kısa sürelerde ortaya çıktı. Ancak araştırma, lazer yeniden cilt soyma işlemine tabi tutulanların% 13’ünde aynı zamanda cilt renginin kalıcı bir şekilde aydınlatılmasını sağladığını gösterdi.

Ann Arbor’daki Michigan Üniversitesi’nden MD, P. Daniel Ward ve Yüz Plastik Cerrahi Arşivleri’ndeki meslektaşları “Yapısal değişiklikler yanında, iyileşme süreci sıklıkla pigmentlerin renklendirilmesine neden olur” dedi . “Cilt pigmentasyonundaki bu değişiklikler, hastalar yaşlanmaya karşı güneş kanıtını kaldırmak istedikleri zaman istenebilir; ancak tedaviden sonra pigmentasyon değişiklikleri genellikle sıkıntı verici bir yan etki olabilir.”

İyi Zımbalı Kırışıklıklar

Araştırmacı, 1996-2004 yılları arasında yüzünde karbondioksit lazerle kaplama yapılan 42 kadın ve beş erkek (ortalama yaş 52) izledi.

Sonuçlar, kırışık tedavisini takiben% 45’inde komplikasyon olmadığını gösterdi. Komplikasyonları olanların en sık görülenleri şunlardı:

  • Akne (% 30)
  • Cildin koyulaşması (% 17)
  • Derinin aydınlatılması (% 13)

Buna ek olarak,% 2, lazerle yeniden cilt soyulduktan sonra bir enfeksiyon gelişti.

İki yıldan fazla süren takip sonrasında, bu yan etkilerin çoğunun iyileştiği ve yüz kırışıklarının ortalamada% 45 oranında düzeldiği ortaya çıktı.

Ancak katılımcıların% 13’ü bir yıldan sonra da cildi aydınlattı. Bu hastalar, kırışıklık tedavisine daha fazla tepki vermiş olma ihtimali daha yüksekti.

Araştırmacılar, glikolik asit veya trikloroasetik asit kullanarak kimyasal soymalarla yapılan muamele, tedavi edilen ve tedavi edilmemiş ciltler arasındaki sınır çizgilerinin harmanlanmasına yardımcı olabileceğini söylüyor . Araştırmacılar, bu yan etkiyi geliştirme riski insanların lazerle kaplama tedavisinden önce ve sonra güneş kremi kullanmalarını tavsiye ederek en aza indirebileceğini söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )