ideal krem Ürün Görseli

Sivilce tedavisi nasıl olmalıdır

Sivilce tedavisi nasıl olmalıdırSivilce tedavisi nasıl olmalıdır

Akne yani diğer bir adı ile sivilce günümüz de tedavisi olabilen bir rahatsızlıktır. Bu alan da ilk olarak yapmanız gereken sivilcenin bırakacak olduğu izleri en aza indirmek ve cildiniz de her hangi bir leke kalmasını engellemek olacaktır.

Sivilce izleri ortaya çıktıktan sonra cildinizi tekrar pürüzsüz bir hale getirmek gerçekten de çok zordur. Uzman bu konu da sizleri tedavi ettikten sonra sivilcenin şiddeti ve nedenlerini belirler.

Buna göre bir tedavi yöntemi belirlenir. Sivilcenin tipi ve şiddeti belirlenir ancak duruma göre ilerleyen zamanlar da daha değişik tedavi yöntemlerine de dönüş yapılabilir.

Sivilce tedavilerin de iyileşme 2. aydan itibaren görülmeye başlanmaktadır. İlk 1 ay sivilce tedavisin de en zor süreçtir. Çünkü bu dönem de cilt ilaçlara değişik tepki verebilir. Sivilceler de bu dönem de bir miktar artış da görülebilir. Yanma meydana gelebilir.

Sivilcelerin tamamen düzelmesi ise yaklaşık olarak 6-8 aylık bir süre kadar devam edebilmektedir. Tüm sivilce tedavileri uzun süre devam etmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )