ideal krem Ürün Görseli

Yağlı ve sivilceli cilt bakımı

nocanvas_sivilcelere-karsi-dogal-ve-etkili-ev-receteleri-wd8zxYağlı ve sivilceli cilt bakımı

Yağlı olan ciltler de sebum salgısı çok fazla olan cilt tipidir. Özellikle alın, burun, çene daha çok parlak olmaktadır. Gözenekler gereğinden fazla açıktır ve genişlemiştir. Siyah nokta problemine çok fazla rastlanmaktadır. Cilde iyi bakılmaz ise akne ve sivilce problemleri yaşanabilir. Bu problemleri özellikle ergenlik dönemin de daha fazla görüyor olsak da ne yazık ki hayatımızın için de olan problemlerdir.

Bu tarz cilt tipleri genel de makyajı tutmamaktadır. Gün içerisin de cilt makyajı kusmaktadır. Bu tarz problemler ile karşı karşıya kalmamak için kullandığımız ürünlere karşı çok dikkatli olmamız gerekmektedir. Çok sıcak olan ortamlar da bulunmak ciltte meydana gelen sebum miktarını artırmaktadır. Yağlı ciltlere karşı alkollü olan toniklerin uygulanması önemlidir. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici de seçmek sizlere yardımcı olacaktır.

Akne problemleri olan cilt temizliğin de kesinlikle alkolsüz ürünler tercih etmelidir. Ph değerlerine dikkat edilmeli ve asla kullanacağınız ürünleri kendi başınıza seçmemeniz gerekmektedir. Uzman yardımı ile ürünlerinizi seçmek sizlere çok daha fayda sağlayacaktır…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )