ideal krem Ürün Görseli

Yüz bakımı evde nasıl yapılır

Yüz bakımı evde nasıl yapılır Yüz bakımı evde nasıl yapılır

Evde cilt bakımı yapmadan önce ilk olarak yapmanız gereken cildinizi sürekli olarak temiz ve nemli tutmak olmalıdır. Bunun için de cildinizi nemlendirmenize yardımcı olacak ve kurutmayacak sabunlar dan yardım alabilirsiniz. Cildiniz temiz tutulduktan sonra evde hazırlayacağınız doğal maskeler ile bakım yapabilirsiniz. Bu doğal maskeler yolu ile kırışıklıklarınızı azaltabilir, siyah noktalar ve sivilceler den kurtulabilirsiniz.

Kırışıklıklar ; kırışıklıklar dan korunmak istiyorsanız iyi bir nemlendiriciyi düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Bu şekil de kırışıklıkların oluşumunu geciktirebilirsiniz. Ayrıca güneş ışınların dan korunmak için de yüksek faktörlü güneş kremleri kullanın.

Siyah noktalar ; Siyah noktalar dan korunmak için cildinizi temizlemeniz ve cildiniz de yer alan gözenekleri açık tutmak son derece önemlidir. Cildiniz yağlı ise sabah kalktığınız da ve gece yatarken temizlemeniz gerekmektedir.

Siyah noktaları temizlemek istiyorsanız ilk olarak buhar ile gözenekleri açmanız gerekmektedir. Tencereye su koyun ve kaynatın sonrasın da yüzünüzü biraz uzaktan buhara tutun 15 dakika kadar bu işlemi yapmanı yeterli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )